Usługi Medgo Cloud w praktyce lekarza rodzinnego

Według raportu przygotowanego przez Światową Organizację Zdrowia czy Państwowy Zakład Higieny w 2012r. jednoznacznie wynika, że Polacy najczęściej umierają z powodu chorób układu krążenia. Mimo tego, że zmniejszyła się umieralność na zawał czy niedokrwienność serca, to i tak występuje tendencja wzrostowa w przypadku innych chorób, np. niewydolności serca. Należy również wspomnieć, że dorośli Polacy są bardziej narażeni na choroby układu krążenia niż ich rówieśnicy w Zachodniej Europie.(1)

Z kolei w 2013r. podczas XI edycji ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Servier dla serca”, która odbyła się pod hasłem „Niewydolność serca – czasem wolniej znaczy efektywniej” eksperci przedstawili badania, które wykazały, iż Polaków znacznie wcześniej dotykają takie dolegliwości, bo prawie połowa z nich nie skończyła 65. roku życia. Natomiast 65% naszych europejskich sąsiadów choruje dopiero w wieku emerytalnym. Ponadto, u 62% polskich pacjentów choroba układu krążenia jest bardzo zaawansowana, przez co każdy najmniejszy wysiłek powoduje ogromne zmęczenie i trudności. Co więcej, można zauważyć, że Polacy często nie stosują się do zaleceń lekarzy, zapominają o lekach czy badaniach kontrolnych, z czego wynikają późniejsze komplikacje.

Prof. Jarosław Drożdż z kliniki kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zaznaczył, że aż 70% Polaków, którzy mają zaostrzoną niewydolność serca musi trafiać co najmniej raz w roku do szpitala, kiedy średnio w Europie 63% chorych jest leczonych ambulatoryjnie. Zagwarantował jednak, iż „skutki niewydolności serca można ograniczyć, gdy odpowiednio wcześnie zostanie ona wykryta i szybko rozpocznie się leczenie”. (2)

Kiedy osoba podejrzewa u siebie chorobę układu krążenia, zazwyczaj na początku wybiera się do lekarza rodzinnego, by zbadał stan serca. I tutaj pojawia się problem. Niektóre z placówek medycznych nie są wyposażone w aparaty EKG, dlatego lekarze rodzinni wypisują skierowanie do kardiologa. Niestety obecnie pacjenci czekają nawet 3 miesiące(!) aż zostaną zdiagnozowani. Jeśli jednak w placówce aparat EKG jest na miejscu, to może się zdarzyć, że podczas badania u pacjenta nie wystąpią żadne incydenty i nic nie będzie świadczyć o tym, że jest chory.

MedGo proponuje lekarzom rodzinnym sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu pacjenci poznają faktyczny stan swojego serca a placówce medycznej przysporzy realny zysk finansowy. Dzięki MedGo Cloud  lekarz rodzinny będzie mógł wykonać badanie EKG na miejscu (diagnozę z opisem otrzyma od naszych specjalistów w ciągu 15min) bądź wypożyczy aparat pacjentowi do domu. Wtedy każdy incydent zostanie zarejestrowany i po tygodniu będzie jasne, czy osoba ma chorobę układu krążenia.

ZARABIAJ NA TELEMEDYCYNIE!
Miesięczna opłata za usługę wynosi 249zł, jednak cała kwota zwróci się, a nawet palcówka zyska na tym finansowo. Lekarz rodzinny ma ok. 3 tysięcy pacjentów. Jeśli w Polsce na chorobę niedokrwienną serca zapada corocznie około 100-120 tys. ludzi, na zawał serca ok. 80-100 tys. osób, na nadciśnienie tętnicze choruje około 8,8 mln osób, to średnio co czwarty Polak będzie chciał się zbadać u swojego lekarza POZ.
Jeśli tylko lekarz rodzinny skorzysta z usług MedGo Cloud, nie będzie musiał już wysyłać pacjenta do specjalisty, wykona badanie EKG na miejscu, a oprócz tego będzie miał zdalny dostęp do wyników badań, kalendarza wizyt oraz wideokonsultacji ze specjalistami.

Zapoznaj się z naszą ofertą.

Skontaktuj się z Emilką albo Robertem.

 

1. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny, 2012; SYTUACJA ZDROWOTNA LUDNOŚCI POLSKI I JEJ UWARUNKOWANIA
2. Źródło: http://www.roik.pl/eksperci-polacy-przedwczesnie-choruja-na-niewydolnosc-serca/