Telemedycyna – rozszerzenie oferty firmy

Przedstawiamy Przychodnię Rehabilitacyjną Easy Move. Dzięki współpracy wspólnie wdrożyliśmy rozwiązania telemedyczne, które stworzone zostały z myślą o tym, by łatwiej świadczyć usługi medyczne pacjentom. Co o telemedycynie myśli właściciel Przychodni Ryszard Olszanowski? Zapraszamy do lektury.

MedGo: Jakie usługi świadczy Przychodnia Rehabilitacyjna Easy Move?
R. Olszanowski:  Świadczymy kompleks klasycznych zabiegów z zakresu rehabilitacji leczniczej, tzn. kinezyteriapią, terapią manualną, fizykoterapią czy masażami, jak również posiadamy zestaw usług wykonywanych z udziałem rozwiązań telemedycznych.

MedGo: Do kogo skierowana jest Państwa oferta?
R. Olszanowski: Nasza Przychodnia kieruje usługi nie tylko do osób, które korzystają z klasycznej rehabilitacji, ale także do tych korzystających z rozwiązań telemedycznych. Specjalnymi usługami są „Bezpieczny trening” czy „Powrót do formy i figury” dla Mam.

MedGo:  Jak zrodził się pomysł, by Przychodnia Rehabilitacyjna zaczęła korzystać z rozwiązań telemedycznych?
R. Olszanowski: Jestem osobą, która wymyśliła i realizowała program wdrożenia telemedycyny w Przychodni Rehabilitacyjnej Easy Move. Muszę przyznać, że jestem zwolennikiem rozwiązań telemedycznych i wykorzystania informatyki w medycynie, a z ochroną zdrowia związany jestem już od ponad 30 lat, jako osoba zarządzająca placówkami medycznymi. Rozwiązania telemedyczne przyciągnęły mnie, ponieważ są przyjazne pacjentowi, podnoszą komfort i bezpieczeństwo wykonywanych usług, ale co najważniejsze dają pacjentowi bezpieczeństwo zdrowotne. Należy zauważyć bardzo szybki rozwój tej dziedziny, co potwierdzają trendy światowe i wszelkie raporty.

MedGo: Które z urządzeń i usług telemedycznych MedGo znajdziemy w Państwa ofercie?
R. Olszanowski:  Ci, którzy uprawiają sport amatorsko, nie do końca wiedzą, jakie są możliwości wydolnościowe ich organizmu. Dobrze byłoby nie przekraczać granic wydolnościowych, gdyż nie jest to bezpieczne dla zdrowia. Tragiczne przykłady w czasie biegów masowych odnotowaliśmy i w Polsce. Przychodnia Rehabilitacyjna proponuje osobom możliwość skontrolowania pracy swojego serca za pomocą urządzeń telemedycznych – umożliwiamy wykonanie zdalnego badania EKG. Nasz kolejny program, to „bezpieczne odchudzanie”. Tutaj, oprócz wysiłku, dochodzi również dieta, co dodatkowo obciąża organizm. Należy dbać o siebie i popieramy takie działania, ale trzeba pamiętać o swoim zdrowiu i kontrolnym badaniu stanu swojego serca, by nie przekroczyć granic tego, do czego zdolne jest nasze serce i organizm. Oprócz tego, proponujemy potrzebującym, w tym seniorom, możliwość wykonania szybkiego badania EKG u nas w Przychodni Rehabilitacyjnej, ewentualnie możemy wykonać takie badanie bezstresowo u pacjenta w domu. W przypadku odczuwania niepokoju lub wystąpienia wstępnych objawów niewydolności układu krążenia, seniorzy będą mieli pewność, czy istnieje potrzeba udania się do lekarza, czy nic złego nie dzieje się z ich sercem, a może miał miejsce jednorazowy incydent i nie ma większego zagrożenia dla życia. Wynik EKG wraz z opisem i interpretacją przychodzi w ciągu ok 30 minut, nawet do domu, nie trzeba czekać nawet kilku tygodni na swoją kolej. Oferujemy także „Pakiet Opieki Kardiologicznej MedGo Care” oraz usługę „Spokojna głowa”, jeśli chcemy na odległość zaopiekować się starszym członkiem rodziny.

MedGo: Jakie korzyści osiągną pacjenci dzięki rozwiązaniom telemedycznym w Easy Move?
R. Olszanowski:  Zwiększają bezpieczeństwo pacjenta, zapewniają bezpieczne wykonywanie ćwiczeń, szczególnie tych obciążających fizycznie organizm. Umożliwiają także szybką, konkretną diagnozę, w naszym przypadku, jeśli chodzi o badania EKG oraz, co nie jest bez znaczenia, telemedycyna to sposób na obniżenie kosztów usług zdrowotnych. W najbliższym czasie, na rynek będą wchodziły kolejne rozwiązania, które poprawią komfort i bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów.

MedGo: Czy uważa Pan, że korzystanie z tych urządzeń jest łatwe dla personelu medycznego?
R. Olszanowski: Jeśli urządzenia telemedyczne nie będą spełniały tego warunku, to po prostu nie będą stosowane. Jeśli rozwiązanie, czy procedura telemedyczna ma być skutecznie wdrożona i stosowana, to koniecznie musi być łatwa w obsłudze i funkcjonalna. Jeśli nie, to nie będzie stosowana. Łatwość w obsłudze i funkcjonalność to podstawowe kryterium , które musi być spełnione.

MedGo: Jakie profity przewiduje Pan dla Przychodni Rehabilitacyjnej w związku z poszerzeniem oferty medycznej o rozwiązania telemedyczne?
R. Olszanowski: Jestem pewny, że te rozwiązania przyciągną klientów do Przychodni. Liczę na to, że telemedycyna na tyle obniży koszty świadczenia usług, że cena, jaką zaproponuję Pacjentom, będzie dla nich atrakcyjna i akceptowalna. Warta do poniesienia dla własnego bezpieczeństwa zdrowotnego lub bezpieczeństwa najbliższych.

MedGo: Proszę opowiedzieć na przykładzie Easy Move, jak przekonać placówkę medyczną do zainwestowania w technologię nowej generacji?
R. Olszanowski: Główną barierą jest dotarcie do potencjalnych klientów, do pracowników ochrony zdrowia. Trzeba wykonać wiele PR-owej pracy, żeby to się udało. W jaki sposób przekonać placówkę medyczną do rozwiązań telemedycznych? Uważam, że one same się bronią, tylko efekty ich działania nie są znane dla ogółu. Szczególnie w Polsce znajomość rozwiązań telemedycznych jest szczątkowa. Dużo pracy przed nami, by obecny stan rzeczy zmienić.

MedGo: Jak Pan przewiduje, jak telemedycyna rozwinie się w Polsce?
R. Olszanowski: Pewnie jak zwykle z kłopotami, ale na pewno szybciej, niż przewiduje każdy, kto obserwuje rozwój telemedycyny w Polsce. Wydaje się, że telemedycyna rozwinie się w ciągu najbliższych 15-20 latach, jednak ja twierdzę, że rozwiązania telemedyczne będą rozpowszechnione już za 5 lat.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Przychodni Rehabilitacyjnej Easy Move na ich stronie internetowej.