eOpis w Stacjach dializ Fresenius

Testy z wykonywania zdalnych opisów EKG rozpoczęły się w 3 placówkach: Otwock (25.02.2014), Wołomin (04.03.2014), Kraśnik(05.04.2014) i w każdej placówce trwały 3 miesiące. Stacje dializ korzystają z usługi do dziś.
Każda placówka została wyposażona w 1 aparat Eho Mini, dostęp do platformy MedGo z własnym kontem użytkownika, szkolenia dla personelu, elektrody do wykonywania badań, wszystkie materiały informacyjne i instrukcje obsługi urządzeń i systemu oraz programy do podglądu wykonanych badań EKG.

Podsumowanie testów po 3 miesiącach:
Usługa eOpis jako jedyne rozwiązanie może przynieść placówce zysk przy stosunkowo niewielkich kosztach utrzymania i możliwościach dodatkowego przychodu poprzez wypożyczanie aparatu EKG pacjentom z problemami kardiologicznymi do domowego monitoringu:

  • w porównywaniu do obecnego modelu przeprowadzana badań EKG usługa eOpis daje wynik wraz z opisem lekarskim,
  • placówka dysponuje nowoczesnym, poręcznym i mobilnym urządzeniem, które jest proste w obsłudze i umożliwia pogłębienie diagnozy bez potrzeby odsyłania pacjenta na dodatkową konsultację,
  • placówka zyskuje nowoczesny system do realizacji usługi, który usprawnia pracę personelu i jednocześnie porządkuje bazę badań i Pacjentów w jednym miejscu z dostępem w każdym czasie,
  • 2 na 3 placówki biorące udział w testach zdalnego opisu EKG poleciłyby tę usługę.